Systemy uszczelniające

Hydroizolacja HARDPLAST

Proponowana dwuskładnikowa mata izolacyjna jest niezbędna dla systemu kamiennych dywanów. Tworzy hydroizolację przeciwwilgociową i przeciwwodną. Trwała bitumiczna powłoka izoluje skutecznie podłoże od zewnętrznych warunków pogodowych takich jak deszcz, kondensacja wody, mgły. Izolacja HARDPLAST charakteryzuje się wysoką adchezyjnością do podłoża. Dzięki czemu uzyskujemy szczelną oraz elastyczną powłokę. Należy pamiętać, matę izolacyjną nanosimy dwukrotnie na tą samą płaszczyznę, zachowując odstęp czasu pozwalający na całkowite wyschnięcie pierwszej powłoki. Czas schnięcia, uzależniony jest od warunków pogodowych.

Mata uszczelniająca HKD

Elastyczna, wodoodporna, przykrywająca rysy mata, która stanowi pewne i elastyczne uszczelnienie oraz tworzy
warstwę redukującą naprężenia pod Kamiennymi Dywanami. Odporna na działanie alkaliów, odporna na procesy starzenia i gnicia, łatwa w obróbce, na ściany i podłogi, w pomieszczeniach tzw. „strefach mokrych” i na zewnątrz tarasy, balkony, schody. Matę przyklejamy na cienkiej warstwie odpowiedniego kleju. Jest bardzo łatwa w obróbce i stanowi jednakową grubość warstwy uszczelniającej na całej powierzchni, jest elastyczna i absorbuje ruchy podłoża. Szczególnie nadaje się do pewnego i elastycznego uszczelnienia oraz redukcji naprężeń w obszarach zewnętrznych na balkonach i tarasach. Specjalna membrana wyrównuje naprężenia przy nagłych zmianach temperatury.

Nośnik – włóknina polipropylenowa lub poliestrowa- lepsza efektywna przyczepność taśmy z hydroizolacją HARDPLAST.
Zastosowanie tej taśmy niweluje zjawisko słabej przyczepności. Produkt jest elastyczny w całej szerokości, jak również stanowi
w całej szerokości uszczelnienie. Materiał nie jest klejony, nie występuje zjawisko rozwarstwień taśm pod wpływem wilgoci,
produkt jest jednolity i posiada trwałą strukturę, Szeroki zakres odporności mechanicznej i chemicznej.

Taśma narożnikowa

Przeznaczone są do zwiększenia szczelności miejsc szczególnie narażonych na zawilgocenie oraz w miejscach występowania naprężeń konstrukcyjnych i termicznych. Taśma wzmacniająca wraz z narożnikami stanowi uzupełnienie systemu wzmocnienia i uszczelnienia przeciwwilgociowego posadzek. Wzmacnia miejsca newralgiczne takie jak: przerwy dylatacyjne, połączenia ścian i stropów, połączenia materiałów różnoimiennych (np.: okapnik / podkład cementowy), gdzie występują duże naprężenia. Taśmę zatapia się w warstwie zaprawy uszczelniającej.

Przebieg montażu: należy wykonać pierwszą warstwę zaprawy uszczelniającej, przyłożyć taśmę, docisnąć ją aby usunąć
pozostałości powietrza. Następnie należy nanieść drugą warstwą zaprawy uszczelniającej.

Informacje techniczne:
Wodoszczelna folia z modyfikowanego polietylenu z dwóch stron pokryta flizelinami polipropylenowymi