Pellet z łuski słonecznika 100%

Nadaje się również jako zamiennik, lub w połączeniu z EKOGROSZKIEM i MIAŁEM.

  • wartość opałowa: do 18,5 MJ/kg
  • zawartość wilgoci: do 8,5 %
  • zawartość popiołów: 7 %
  • średnica: 6 – 8 mm

KUP NA PRÓBĘ KILKA WORKÓW DO PRZETESTOWANIA.

602 669 373

Zadzwoń

Z opinii klientów Przy pelletach słonecznikowych najważniejsze jest ustawienie parametrów pieca głównie nadmuch oraz podawania pelletu.

Podobno dobrze radzą sobie palniki kipi oraz defro i podobnych konstrukcji.
Pellet może być stosowany w kotłach na ekogroszek jak również w kotłach dostosowanych do tego rodzaju paliwa.

Tak się pali pellet

Popiół można wykorzystać jako nawóz pod krzewy i iglaki.

Pellet produkowany jest z pozostałości po produkcji tłoczenia oleju z łusek słonecznika oraz nasion słonecznika zawiera substancje oleistą która ma wyższą wartość energetyczną niż pellet drzewny .

Pellet może zawierać kilka % miału słonecznikowego – produkt jest bez domieszek klei i jest
100 % ekologiczny / EKO

Posiadamy w sprzedaży dwa rodzaje pelletów – pellet mix jako zamiennik eco groszku oraz pellet do pieców pelletowych eco łuska

Pellet eco mix pakowany w worki po 15 kg
1 tona w workach po 15 kg 
1 tona w big bagu

Pellet Eco MIx

W workach po 15 kg

Pellet Eco MIx

Pakowany w BigBag

Koszty transportu

Pellet pakowany w worki po 15 kg

Transport 1-3 tony do 15 km – 100 zł.
Transport 1-3 tony do 50 km – 200 zł.
Transport 1-3 tony do 100 km – 300 zł.

Przesyłka kurierska koszt paczki 2 op x 15 kg – 30,14 zł.

Przesyłka kurierska koszt palety 600 kg – 40 op x 15 kg – 250,00 zł./Brutto ( wysyłka kurierska tylko po uiszczeniu przedpłaty za pellet oraz przesyłkę)

Czym jest pellet z łuski słonecznika?

Pellet jest ekonomiczny i ekologiczny, dlatego chętnie rozważa się go jako alternatywę dla paliw tradycyjnie stosowanych typu ekogroszek, miał, węgiel. Istnieje wiele rodzajów pelletu ale pellet z łusek słonecznika zyskuje w Polsce na popularności coraz bardziej. Ile kosztuje i gdzie go kupić widać w tekście powyżej, ale czy opłaca się grzać pelletem z łuski słonecznika? 

Pellet z łuski słonecznika jest tańszyy od pelletu drzewnego. Przybiera on formę sprasowanych łupin z przetwórstwa ziaren słonecznika.

Produkcja pelletu jest ekologiczna, gdyż wykorzystuje wyłącznie łupiny słonecznika – bez chemicznych dodatków. W trakcie procesu przetwarzania nie powstają żadne gazy chemiczne, a samo spalanie jest bezpieczne i czyste z minimalną ilością popiołu, który można później wykorzystać do podsypania grządek.

Można nim palić w kotłach, piecach i kominkach.

Dobrej jakości pellet z łuski słonecznika to wydajny opał, co przekłada się na jego mniejsze zużycie i niższe koszty ogrzewania. Pellet dobrze się spala, nie powoduje awarii kotła i jest przyjazny dla środowiska oraz otoczenia.

Pellet z łuski słonecznika o wysokiej jakości kalorycznej (taki jak nasz) powinien posiadać wartość co najmniej 19 MJ/kg. Należy uważać na pellet gorszej jakości o parametrach mniejszych niż 15 MJ/kg.

Pellet z łuski słonecznika – zalety

  • ekologiczność, nieszkodliwość dla środowiska,
  • powstawanie nawozu organicznego w procesie spalania.
  • brak przykrego zapachu,
  • czystość i łatwość w użyciu i magazynowaniu paliwa,
  • stosunkowo niskie koszty ogrzewania,
  • odporność na samozapłon,

Opłacalność ogrzewania pelletem z łuski słonecznika?

Pellet z łuski słonecznika charakteryzuje się wysoką kalorycznością na poziomie 19 Mj/kg, warto jednak mieć na uwadze, że nie jest on tak wydajny i wartościowy jak pellet drzewny czy ekogroszek.

Patrząc jednak na cenę pelletu z łuski słonecznika, który jest tańszy może się okazać, że korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup większej ilości pelletu z łuski słonecznika niż mniejszej ilości opału o większej kaloryczności.

Pellet z łuski słonecznika pali się w nowoczesnych piecach niewymagających skomplikowanej obsługi. Przez długi czas piec działa bezobsługowo. 

Ponadto piec na pellet sam pobiera odpowiednią ilość opału, nie ma potrzeby pilnowania ognia i kontrolowania paleniska. Wystarczy raz na kilka dni czy też raz na tydzień uzupełnić zasobnik, wsypując do niego kilka worków pelletu.